Telefon +48 574 987 112 E-mail sklep@agencja-krosno.pl Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Tekstylia sublimacyjne
Cena
Metody znakowania produktów
Kolor
Rozwiń
Filtruj

Tekstylia sublimacyjne

  • Pokazuje 1–0 z 0 wyników

Tekstylia sublimacyjne – co to takiego?

Tekstylia sublimacyjne to materiały, które doskonale nadają się do nanoszenia na nie nadruku metodą sublimacji. Są to materiały albo w całości wykonane z poliestru albo zawierający wysoką zawartość włókien poliestrowych.

Sublimacja jest jedną z wielu powszechnie stosowanych technik znakowania tekstyliów i przedmiotów. Polega ona na przeniesieniu nadruku ze wzoru na znakowany przedmiot pod wpływem nacisku i działania wysokiej temperatury. Do tej metody używa się specjalnych, nagrzewanych pras. Sublimacja jest tak naprawdę procesem chemicznym, w którym barwnik zmienia swój stan skupienia ze stałego w gazowy, dzięki czemu łatwo wnika we włókna, które pod wpływem temperatury również ulegają zmianom i lepiej „chłoną” barwnik. Po ostudzeniu włókna znów wracają do swojego normalnego stanu. Znakowanie za pomocą sublimacji można także wykonać na specjalnie do tego celu przeznaczonych kubkach sublimacyjnych, które pokryte są cienką warstwą lakieru poliestrowego.

W tekstyliach sublimacyjnych ważny jest kolor

Tekstylia do nadruku metodą sublimacji są zazwyczaj białe, ponieważ ten kolor pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów. Barwniki ze wzoru są na nim najlepiej odwzorowane i najbardziej wyraziste. Warto pamiętać, że w przypadku tkanin o innych barwach kolor biały ze wzoru będzie w tym samym kolorze, co materiał.

Czym charakteryzuje się nadruk na tekstyliach sublimacyjnych?

Nadruk sublimacyjny na tkaninach sprawia wrażenie wtopionego w tkaninę, dzięki czemu wygląda tak, jakby był częścią znakowanego materiału już od samego początku produkcji. Barwnik wnika we włókna, dlatego też nadruk nie jest wyczuwalny w dotyku. Materiał można dowolnie rozciągać, a nadruk będzie cały czas tej samej jakości i nie ulegnie odkształceniom.

Nadruki wykonywane metodą sublimacji są także odporne na uszkodzenia oraz działanie warunków atmosferycznych. Są bardzo wytrzymałe oraz nie blakną w praniu. Dzięki temu są doskonałym sposobem na umieszczenie na tekstyliach treści reklamowych. Oznakowanie odpowiedniego przedmiotu metodą sublimacji daje wspaniałe i wyraźne rezultaty, które do tego są długotrwałe. Sublimacji używamy między innymi do znakowania kubków, smyczy reklamowych, fartuchów, poszewek na poduszki czy toreb na zakupy.

Tekstylia sublimacyjne w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz ciekawe gadżety reklamowe sublimacyjne, które możesz wykorzystać do promocji swojej firmy i rozdawać je klientom, partnerom biznesowym czy kontrahentom. Są to między innymi:

  • Przydatne w każdym domu fartuchy z nadrukiem, które chronią odzież przed zabrudzeniem i zachlapaniem podczas gotowania albo pieczenia. Mogą także zostać wykorzystane podczas sprzątania, wykonywana prac remontowych lub plastycznych albo nawet do pracy w ogródku.
  • Wygodne leżaki plażowe, które pozwalają na relaks w domowym ogródku podczas słonecznych weekendów albo urlopów. Przydadzą się także w kawiarnianych ogródkach czy nadmorskich kurortach. Odpowiednio oznakowane będą świetnym nośnikiem treści reklamowych.
  • Poduszki z logo firmy, które będą świetną dekoracją mieszkania albo biura albo doskonałym prezentem na wiele okazji.
  • Praktyczne torby i worki reklamowe, które przydadzą się w wielu sytuacjach: na zakupach, w pracy, w szkole, na wycieczkach oraz na wyjazdach służbowych. Torby reklamowe to chodzący sposób na promocje, który dociera każdego dnia do bardzo szerokiego grona odbiorców.


Copyright © 2019 mediadesign - Agencja reklamowa